باتلاق عاطفی دختران در رابطه شناخت

باتلاق عاطفی دختران در رابطه شناخت

باتلاق عاطفی دختران در رابطه شناخت

خیلی از دختران هستند ، که مدعی هستند اهل دوستی نیستند ، اما با آشنایی قبل از ازدواج ( به هدف ازدواج ) مشکلی ندارند. در حقیقت در دوران آشنایی دقیقا همان رفتارها و کارهایی انجام میشود که در دوران دوستی انجام میشود و تنها عنوان آن تغییر یافته. مدتی از رابطه میگذرد و موقعیت هایی که در این دوران برایشان پیش می آید را براحتی رد می کنند چرا که امید دارند که رابطه ای که در ان هستند قرار است به ازدواج منجر شود. این همان باتلاق عاطفی دختران در رابطه شناخت است. این موضوع مبحث بسیار مهمی است که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

اما بعد از چند ماه یا حتی یکی دو سال رابطه زمانی به خودشان می آیند و متوجه میشوند هنوز همانجایی هستند که روز اول بوده اند و هر چه انرژی برای رابطه گذاشتند این رابطه قدمی جلوتر نرفته و انگار قرار نیست در این رابطه اتفاقی روی دهد و کم کم احساس بلاتکلیفی می کنند.

از به طرف درگیر رابطه عاطفی شدند که بواسطه آن موقعیتهای زیادی را از دست داده اند و به علت وابستگی ناشیاز آن نمیتوانند از این رابطه دل بکنند ، از طرفی اتفاق خاصی هم نمی افتد و طرف مقابل اقدامی انجام نمیدهد.

باتلاق عاطفی

به این نوع رابطه باتلاق عاطفی یا همان باتلاق عاطفی دختران در رابطه شناخت می گویند شما دراین رابطه احساس تنهایی می کنید، احساس بلاتکلیفی می کنید نه راه پس دارید و نه راه پیش ، به شدت وابسته شده اید ، موقعیتهایتان را از دست داده اید، بحثهایتان زیاد شده و مدام دعوا می کنید و احساس می کنید انقدر که شما انرژی گذاشتید ، انرژی دریافت نکردید.

اقدام رسمی قبل از رابطه

از آنجا که ، اگر به شما بگویم وارد روابطی که طرف مقابل شما اقدام رسمی نکرده است نشوید ، قبول نمی کنید و تصور می کنید این شازده که الان جلوی شماست با باقیه فرق دارد ، لذا احتمالا خیلی از شماها درگیر این باتلاق می شوید اما حداقل اگر هم فکر می کنید این آقا با دیگران متفاوت است،باید برای رابطه زمان تعیین کنید ، مثلا دو ماه و بعد دو ماه یا رابطه رسمی میشود یا ختم رابطه.

⁉️حتما می گویید مگر میشه با دو ماه رابطه کسی رو شناخت ؟

زمان لازم برای شناخت

قطعا با 50 سال زندگی زناشویی هم شما نمیتوانید صد در صد طرف مقابلتان را بشناسید ،اما مگر قرار است شما در این مرحله به شناخت کامل برسید ؟
خودتان قضاوت کنید به جز دو سه هفته اول چه موارد تازه ای از طرف مقابل را کشف کرده اید بماند که شناختی هم که حاصل شده چون رابطه رسمی نیست بر اساس صحبت های زده شده طرف مقابل شماست که امیدوارم صادقانه بوده باشد.

شما بعد از دوماه شناخت رابطه را رسمی می کنید تا شناخت وارد مرحله جدید شود و با اطلاع خانواده ها ( نامزدی پیش از عقد ) شناخت تداوم پیدا کند.

ممکنه طرف شما بگوید عزیزم فعلا شرایطم محیا نیست بگذارید مدتی دیگر با هم باشیم تا شرایطم محیا شود ، اگر دختر زرنگی باشید متوجه می شوید که پسری که شرایطش آماده نیست چرا پیشنهاد ازدواج داده ؟

دوستی یا ازدواج

این پسران در حقیقت دنبال همان دوستی هستند اما چون شما رابطه دوستی را نمی پذیرید با بهانه ازدواج تحت عنوان رابطه برای شناخت بیشتر با شما ارتباط برقرار میکنند ، این عزیزان به خوبی می دانند اگر دختری را وابسته کنند به راحتی میتوانند وی را کنترل کنند در نتیجه برای رابطه مدام زمان می خرند تا شما آهسته آهسته وابسته شوید.

پسری که شرایط ازدواج دارد، قصد ازدواج دارد و شیفته شما شده است به هر دری میزند تا سریعتر به شما برسد ، چرا که ترس از دست دادن شما ذهن وی را درگیر به خود می کند.

کلینیک ذهن زیبا با هدف رفع مشکلات جنسی افراد و به دنبال آن بهبود کیفیت زندگی به عنوان یکی از فعال ترین مراکز سکس تراپی کشور با دارا بودن کارشناسان و پزشکان خبره و با تجربه همراه شما هموطنان عزیز است. جهت دریافت وقت مشاوره تلفنی و حضوری با شماره ی 09353167886 تماس حاصل فرمایید.

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *