تربیت پسر خوب

تربیت پسر خوب

تربیت پسر خوب، یک فرایند پیچیده و چندوجهی است که از بدو تولد آغاز می‌شود و تا بزرگسالی ادامه دارد. در این فرایند، والدین نقش مهمی ایفا می‌کنند و می‌توانند با اتخاذ رویکردهای صحیح، به تربیت پسران خود کمک کنند.اگر فرزند پسر داريد اين متن را حتما مطالعه كنيد. از آنجا که پسرها شیطنت بیشتری دارند و کارهای خطرناک بیشتری هم نسبت به دخترها انجام می دهند، باید برخی موارد را در روند تربیت آنها بدانید تا در آینده، پسری موفق و با اعتمادبه‌نفس تحویل جامعه بدهید.

بگذارید پسر باشد

پسرها شیطنت بسیاری دارند. آنها وسایل خانه را خراب می کنند، کارهای خطرناک می کنند، جوک های بی مزه می گویند و … این فرصت ها را از او نگیرید. اجازه دهید پسرتان بچگی کند. بگذارید دنیای اطراف خود را کشف کند و از آن لذت ببرد. پسران به فعالیت بدنی و بازی نیاز دارند. اجازه دهید پسرتان در فضای باز بازی کند، با دوستانش وقت بگذراند و انرژی خود را تخلیه کند. بازی به پسران کمک می‌کند تا مهارت‌های حرکتی، اجتماعی و حل مسئله را بیاموزند. همچنین به آنها کمک می‌کند تا انرژی خود را تخلیه کنند و احساس آرامش کنند.

تواضع و فروتنی را به او بیاموزید

برای تربیت پسر خوب هرگز او را خیلی مغرور و از خودراضی بار نیاورید. خیلی هم اعتمادبه‌نفس را از او نگیرید. سعی کنید با مطالعه و کمک گرفتن از مشاوران پسری تربیت کنید که در عین ادب و تواضع، شخصیت و غرور خود را نیز حفظ می کند. پسران باید یاد بگیرند که به دیگران احترام بگذارند و احساسات آنها را درک کنند. با پسرتان در مورد احساسات خود صحبت کنید و به او کمک کنید تا احساسات دیگران را نیز درک کند. به او بیاموزید که چگونه در موقعیت‌های مختلف به دیگران کمک کند و نیازهای آنها را در نظر بگیرد.

هدایای او را دوست داشته باشید

هر هدیه ای که پسرتان به شما می دهد را با همه وجود قبول کنید و عشق و خوشحالی خود را به او نشان دهید. این هدیه می تواند یک بیسکوئیت ساده یا کاردستی زیبایی باشد که خودش برای شما ساخته است. با این کار، خود را در دل او جا می کنید و همیشه دوستتان خواهد داشت.

احترام به پدر

اگر با پدر پسرتان در یک خانه زندگی می کنید، با عشق و احترام با او رفتار کنید. اگر به هر دلیلی از هم جدا شده اید، باز همچنان با احترام در مورد او صحبت کنید. وقتی پسرتان این محبت و احترام را از طرف شما می بینند، آن را می آموزند و در آینده روحیه و اخلاق بهتری خواهند داشت.

غذاخوردن پشت میز

از همان سن پایین درست غذا خوردن پشت میز را به او بیاموزید. باید آداب تشکر، درخواست، غذاخوردن و بلند شدن از پشت میز را به او بیاموزید. این کار بسیار دشوار است زیرا پسرها سرسخت هستند، اما با تکرار و گذشت زمان می توانید از عهده این کار بر بیایید. این برای آینده فرزندتان بسیار مهم است.

او را با زنان قوی احاطه کنید

پسر خود را با حضور زنان قوی و باهوش همچون مادربزرگ، عمه، خاله، دوستان و حتی معلم ها احاطه کنید. وقتی پسرتان در طول رشد خود شاهد این باشد که زنان می توانند کارها بزرگی در زندگی انجام دهند و مهارت ها و استعدادهای بیشماری دارند، به تدریج در ناخودآگاه خود برای زنان ارزش و احترام بسیاری قایل خواهد شد و زن را موجودی ضعیف نخواهد دانست.

پسر خوب

اجازه دهید گریه کند

چه کسی گفته است، مرد گریه نمی کند؟ به پسر خود اجازه دهید هر زمان احساس ناراحتی یا غمگینی داشت به راحتی گریه کند و از این کار خجالت نکشد. پسرها هم انسان هستند و باید بغض خود را اشک کنند. پسران اغلب از بیان احساسات خود خودداری می‌کنند. برای تربیت  کمک کنید تا احساسات خود را به طور سالم بیان کند. به او بیاموزید که چگونه در موقعیت‌های مختلف احساسات خود را شناسایی کند و آنها را به طور موثر بیان کند. به او یاد بدهید که احساساتش را به روشی محترمانه و سازنده بیان کند.

آموزش کارهای خانه

پسرها هم باید مراقبت از خود را بیاموزند. باید بدانند وقتی در خانه تنها هستند، چطور از عهده کارهایشان بر بیایند. باید به او تمیز کردن خانه، پختن غذا و انجام کارهای شخصی و بهداشتی را بیاموزید. به پسرتان کمک کنید تا مسئولیت کارهای خود را بر عهده بگیرد. با او در کارهای خانه و مدرسه مشارکت کنید و به او بیاموزید که چگونه در جامعه زندگی کند. به او بیاموزید که چگونه تصمیم بگیرد و عواقب تصمیمات خود را بپذیرد.

به او اجازه دهید شما را شیفته خود کند

پسرها برخی از کارها همچون شانه کردن موهای مادر خود را دوست دارند. شاید پسر کوچک شما خیلی سفت موهایتان را شانه کند و سرتان درد بگیرد یا موهای زیادی لای شانه باقی بماند اما به او اجازه دهید به این ترتیب عشق زیاد خود را به شما نشان دهد و ما را شیفته خود کند.

غذای خوب به او بدهید

پسرها رشد سریعی دارند و باید تغذیه درستی داشته باشند تا بدن سالم و قوی پیدا کنند. تا حد امکان برای پسر خود غذاها مقوی و سرشار از ویتامین و پروتئین تهیه کنید.

از او تعریف کنید

با تعریف کردن از شخصیت پسرتان به او اعتمادبه‌نفس بدهید. البته این تعریف ها نباید بیهوده باشند. هر زمان شجاعت، از خود گذشتگی، مهربانی، ادب، صداقت یا سخت‌کوشی از او می بینید، حتما از او تعریف کنید تا این صفات را بیش از پیش در خود تقویت و تکرار کند.

نقش پدر را در تربیت او پررنگ کنید

برای اینکه پسرتان با همه موقعیت ها و مسایل مردانه آشنا بشود، بخشی از بار تربیت او را به پدرش بسپارید. پدرها درس های مهمی می توانند به پسران خود بیاموزند.

با او صادق باشید

گاهی در زندگی مشکلاتی وجود دارد که نمی توان از دیگران مخفی کرد. پسر شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. با فرزند خود صادق باشید و اگر مشکلی هست او را نیز در اندازه درکش در جریان بگذارید.

کلینیک ذهن زیبا با هدف رفع مشکلات جنسی افراد و به دنبال آن بهبود کیفیت زندگی به عنوان یکی از فعال ترین مراکز سکس تراپی کشور با دارا بودن کارشناسان و پزشکان خبره و با تجربه همراه شما هموطنان عزیز است. جهت دریافت وقت مشاوره تلفنی و حضوری با شماره‌ی 09353167886 تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *