‍ تکنیک های رفتار با نوجوانان

‍ تکنیک های رفتار با نوجوانان

‍ تکنیک های رفتار با نوجوانان چیست؟

برای آشنایی با ‍ تکنیک های رفتار با نوجوانان به این موارد دقت کنید. به چیزهای کوچک و کم ارزش اهمیت ندهیم. ممکن است شما مدل موی پسرتان و لباس کوتاه دخترتان را دوست نداشته باشید. یا حتی ممکن است فرزندتان در بازیهایی شرکت می‌کند که شما نمی‌پسندید. اما قبل از اینکه دخالت کنید و حرفی بزنید، به کل قضیه بهتر نگاه کنید. اگر این کار فرزندتان او را در معرض خطری قرار نمی‌دهد، خیلی سخت‌گیری نکنید و اجازه دهید تصمیمات متناسب با سن خود را بگیرد. مطمئن باشید خود او اولین کسی است که عواقب انتخاب و تصمیم خود را می‌بیند.

بسیاری از والدین نمی‌خواهند فرزندشان تا بزرگسالی روی هیچ گونه نا امیدی، درد، شکست و تلخی را ببیند. سعی می‌کنند به گونه‌ای از کودک و نوجوانشان مراقبت کنند که حتی یک ویروس کوچک سرما خوردگی هم نتواند او را ناراحت کند، اما دور نگه داشتن فرزندتان از واقعیتهای زندگی، فرصتهای ارزشمند یادگیری را از او می‌گیرد و او وقتی وارد جامعه واقعی می‌شود بیشتر آسیب پذیر خواهد بود چون دیگر نمی‌داند چگونه به تنهایی گلیم خود را از آب بیرون بکشد. اگرچه شما همیشه برای راهنمایی و کمک در کنار او هستید ؛ اما اجازه دهید فرزندتان با علم به اینکه هوای او را دارید خودش جلو برود و زندگی را تجربه کندو یاد بگیرد.

 

‍ تکنیک های رفتار با نوجوانان

نکات مهم در برخورد با نوجوان

در مورد نوجوان ها يادمون باشه هيچوقت از زور و تهديد استفاده نكنيم چون بازنده ميشيم.

يادمون باشه دیگه فرزندمون هم قد خود ماست و ديگه بچه كوچولوي ديروز نيست.

نوجوانی دوره‌ای است که فقط آرامش و ملایمت می پذیرد.

هر نوع نصیحت و راهنمایی، زمانی مورد قبول نوجوان قرار می‌گیرد که :به شکل ملایم، بدون سرزنش و انتقاد تند و خشن بیان شود.

کلینیک ذهن زیبا با هدف رفع مشکلات جنسی افراد و به دنبال آن بهبود کیفیت زندگی به عنوان یکی از فعال ترین مراکز سکس تراپی کشور با دارا بودن کارشناسان و پزشکان خبره و با تجربه همراه شما هموطنان عزیز است. جهت دریافت وقت مشاوره تلفنی و حضوری با شماره ی 09353167886 تماس حاصل فرمایید.

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *