اگر نیاز به خودابرازگری شما محدود شده باشد با سه نشانه مشخص خواهد شد:

*اول؛ به شدت با دیگران مهربان هستید و منعطف برخورد می کنید. همیشه سعی می کنید دیگران را راضی نگه دارید و از اطرافیان مراقبت می کنید.

سخت به دنبال برآورده سازی نیازهای دیگران هستید . اصلا به نیازهای خودتان توجه نمی کنید . نمی توانید رنج و عذاب اطرافیان را تحمل کنید.

انقدر برای دیگران کار می کنید که آنها به حال شما دلسوزی کنند و دچار احساس گناه شوند که چقدر برای شما مزاحمت ایجاد کرده اند.


اگر چه معتقدید از دیگران هیچ توقعی ندارید ، اما اگر اطرافیان قدر کارهای شما را ندانند، از درون دچار احساس ضعف و کینه توزی می شوید.(از نظر هورنای شما مهرطلب هستید …. و از نظر گلاسر شما دچار کنترل بیرونی هستید… این باور که دیگران می توانند شما را وادار به کاری کنند که دوست ندارید… و این که خودتان می توانید خود را وادار به کاری کنید که دوست ندارید!)

*دوم؛ به شدت خودتان را کنترل می کنید و دچار بازداری افراطی می شوید. ممکن است به کار اعتیاد پیدا کنید.
کل زندگی شما صرف کار می شود. ممکن است همه زندگی شما تبدیل به کار شود . شاید کار می کنید تا دیگران شما را آدم خوب و فوق العاده ای بشناسند. ممکن است وسواس نظافت در شما ایجاد شود یا کمال گرا شوید.

*سوم؛ مشکل سوم شما در حوزه خودابرازگری در ابراز خشم است.کینه توزی مزمن ممکن است در لایه های عمیق شخصیت شما جای گرفته باشد و گاهی اوقات کنترل آن از دست شما خارج شود.ممکن است افسردگی را نیز تجربه کنید.

کلینیک ذهن زیبا با هدف رفع مشکلات جنسی افراد و به دنبال آن بهبود کیفیت زندگی به عنوان یکی از فعال ترین مراکز سکس تراپی کشور با دارا بودن کارشناسان و پزشکان خبره و با تجربه همراه شما هموطنان عزیز است. جهت دریافت وقت مشاوره تلفنی و حضوری با شماره ی 09353167886 تماس حاصل فرمایید.

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *