منحنی فراموشی

منحنی فراموشی

منحنی فراموشی ابینگهاوس

 

🔹اگر شما اطلاعات را ۱۰۰٪ یاد گرفته باشید بعد از گذشت ۲۴ ساعت نزدیک به ۲۰ یا ۳۰ درصد از اطلاعات از دسترس شما خارج میشه اگر شما مروری روی مطلب نداشته باشید هر روز بر این عدد افزوده میشود تا جایی که از ۱۰۰٪ مطالب فقط ۲۰ یا ۳۰ درصد آن ها در دسترس ماست.

 

🔹اینجا هست که مهم‌ترین اصل یعنی مرور اطلاعات وارد کار می‌شود.

 

🔹ما باید در فواصل زمانی مشخصی اطلاعات را دوباره خوانی و مرور بکنیم دقت بکنید بعد از ۵ بار مرور تقریبا فراموشی یک مطلب از یادگیری آن سخت تر می‌شود.

فواصل زمانی مرور اطلاعات

🔹فواصل زمانی مرور در برنامه درسی شما باید به شرح ذیل باشه:

 

1- اولین مرور بلافاصله پس از پایان مطالعه {ترجیحا ۲۰ دقیقه فاصله بدهید}

 

2- دومین مرور باید ۲۴ ساعت پس از مرور اول انجام بگیره

 

تا بدین لحظه شیب فراموشی بسیار کند شده

 

3- سومین مرور ۶ روز پس از مطالعه خواهد بود.

 

مرور اطلاعات

🔹شیب فراموشی خیلی کند شده هست! فقط کافی هست روز دهم { ۴ روز پس از مرور سوم} دوباره اطلاعات را مرور کنید. تقریباً فراموشی اطلاعات غیر ممکن شده هست، اما اگر شما نیاز دارید زمان بیشتری اطلاعات در ذهن شما باقی بماند در روز ۳۰ ام یک بار دیگر مرور انجام دهید، بعد از مرور چهارم، اطلاعات ۳۰ روز با قدرت عالی در ذهن شما باقی می‌ماند، حال یک بار دیگر آن را مرور کنید، اطلاعات ۹۰ روز دیگه در اختیار شما خواهد بود، بعد از مرور ۵ یا ۶ اطلاعات تا چندین سال به هیچ وجه از بین نرفته و در یاد شما خواهند بود.

 

🔹امکان فراموشی به زیر صفر میرسد، مثل اینکه شما اسم خودتان را بخواهید از یاد ببرید…

 

🔹دقت بکنید اگر مطلبی شمارا بار اول یک ساعت به خود مشغول ساخت در مرور پنجم کمتر از پانزده دقیقه از شما وقت میگیرد! لذا فکر نکنید قرار هست همه مطلب را دوباره بخوانید…

 

کلینیک ذهن زیبا با هدف رفع مشکلات جنسی افراد و به دنبال آن بهبود کیفیت زندگی به عنوان یکی از فعال ترین مراکز سکس تراپی کشور با دارا بودن کارشناسان و پزشکان خبره و با تجربه همراه شما هموطنان عزیز است. جهت دریافت وقت مشاوره تلفنی و حضوری با شماره ی 09353167886 تماس حاصل فرمایید.

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *