مهارت مدیریت تعارضات

شش مهارت مدیریت تعارضات در زندگی مشترک:

با سلام به همه شما همراهان عزیز مطب تخصصی ذهن زیبا. در این نوشته قصد داریم به چگونگی مهارت مدیریت تعارضات در زندگی مشترک بپردازیم. با ما همراه باشید.

 تمرین خود-آرام بخشی

هنگامی که تعارض شدیدی در حال وقوع است، یک مهلتی بدهید. بروید قدم بزنید، دوش بگیرید، کتاب بخوانید، هرکاری می خواهید بکنید تا چند نفس عمیق بگیرید، آرام شوید، و با چارچوب ذهنی بهتر بازگردید.

شروع آرام گفتگو

دقت کنید که، مکالمات معمولاً به نقطه ای منتهی می شوند که از آن شروع شده اند، در نتیجه با لحنی آرام بحث را آغاز کنید. انتقاد و سرزنش نکنید.
از جملات “من” استفاده کنید. واقعه را توصیف کنید و مؤدبانه صحبت کنید.

تعمیر رابطه و تشنج زدایی از تعارض

از عباراتی نظیر “بزار دوباره تلاش کنم”، “متأسفم” برای کمک به تشنج زدایی از تعارض و تعمیر رابطه استفاده کنید.

گوش دادن به احساسات و آرزوهای اساسیِ شریک زندگی تان

شما بایستی از دو جهت روی این مقوله کار کنید. از یک طرف به گفتگوهایتان وضوح بیشتری بدهید و احساسات و خواسته هایتان را شفاف و دقيق بیان کنید. از طرف دیگر، شنوندۀ بهتری باشید و سعی کنید خواسته های اساسی شریک عاطفی تان را کشف کنید.

 نسبت به شریک عاطفی تان نفوذپذیر باشید

نظرات و ایده های شریک عاطفی تان را مهم تلقی کنید و به آنها احترام بگذارید.

 مذاکره و مصالحه

مصالحه یک هنر است.
در مصالحه هر دو طرف بایستی احساسِ احترام، درک و حمایت بکنند. هر طرف چیزی به دست می آورد و چیزی از دست می دهد، در نتیجه هر دو برنده اند.

کلینیک ذهن زیبا با هدف رفع مشکلات جنسی افراد و به دنبال آن بهبود کیفیت زندگی به عنوان یکی از فعال ترین مراکز سکس تراپی کشور با دارا بودن کارشناسان و پزشکان خبره و با تجربه همراه شما هموطنان عزیز است. جهت دریافت وقت مشاوره تلفنی و حضوری با شماره ی 09353167886 تماس حاصل فرمایید.

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *