کینتسوگی

هنر برخورد ژاپنی‌ها با شکست! ژاپنی‌ها فرهنگ بسیار جالب و عجیبی دارند به نام کینتسوگی! در فلسفه کینتسوگی وقتی ظرفی می‌شکند، آن را دور نمی‌اندازند بلکه بر اساس یک باور و هنر باستانی که از اجدادشان به ارث برده‌اند، شکستگی‌ها را به شیوه خاصی مرمت می‌کنند. آن‌ها قطعات شکسته را با پودر طلا به هم می‌چسبانند تا آن جسم شکسته شده حالا ارزشی بیشتر از قبل پیدا کند و زیباتر از قبل شود.

چرا شکستگی را با طلا پر می‌کنند؟

کینتسوگی می‌گوید که شما بعد از شکست نه تنها دچار کاستی و ضعف نمی‌شوید، بلکه بسیار ارزشمند شده و می‌درخشید. شکست‌ها، نتایج بسیار ارزشمندی هستند که افراد موفق کوله‌باری از آنها را جمع کرده‌اند.

دنیا همه را می‌شکند اما برخی پس از شکست، از همان جایی که شکست خورده‌اند قوی می‌شوند.

در کینتسوگی عمل ترمیم، دراصل تولد دوباره است. به جای تلاش برای بازگرداندن یک جسم شکسته به حالت اول، آن را به یک گنجینه ارزشمند تبدیل می‌کنند. در کینتسوگی نه تنها شکستگی‌ها را پنهان نمی‌کنند بلکه با استفاده از درخشش طلا، توجه را به آن خطوط شکسته بیشتر جلب می‌کنند. ترک‌های طلایی در یک جسم شکسته، یادآور خاطره و تجربه است. ترک‌های طلایی نشان می‌دهند که جسمی که شکسته بود حالا با طلا ویژگی‌های منحصر به فردی استفاده کرده که قبلا این ویژگی‌ها را نداشت. این نمادی از ناپایداری، قدرت و زیبایی است.

اما چند درس مهم از کینتسوگی:

۱.شکستگی و عیوب خود را بپذیرید و آنها را پنهان نکنید.

وقتی طلا شکاف‌های داخل یک ظرف شکسته را مشخص‌تر می‌کند به ما یادآور می‌شود که کاستی و نقص زیبا است و می‌توان از آن استفاده کرد. پس آنها را نپوشانید! شکستگی‌ها و عیوب خود را بپذیرد و آنها را دوست بدارید، چرا که این شکستگی‌ها هستند که شما را به انسان بهتر و قوی‌تری تبدیل می‌کنند.

هنر کینتسوگی

۲.تغییر بخشی از زندگی است.

کینتسوگی به ما می‌گوید که تغییر بخش اجتناب ناپذیر زندگی است چرا که وجود ما همیشه درحال تغییر است. پس به جای چسبیدن به اندیشه آنچه باید باشیم و آنچه بوده‌ایم، باید آنچه را که هستیم، بپذیریم. ما هیچگاه محصور زمان نیستیم و هرگز هم تماما کامل و یا تماما ناقص نیستیم. زندگی همواره آثار خوب و بد خودش را روی ما می‌گذارد، پس این نشانه‌های باقی مانده پیشینه ماست و به ما نشان می‌دهد که چگونه رشد کرده‌ایم.

۳. جراحت‌ها راهی برای ورود نور به درون شماست.

کینتسوگی ما را ترغیب می‌کند که راجع به سختی‌ها متفاوت فکر کنیم. همه ما در دوره‌ای از زندگی خود با ناملایمات روبه‌رو خواهیم شد، اما حتی اگر احساس نقص کنیم می‌توانیم آن را از نو بسازیم. توجه داشته باشید که توانایی بازسازی به معنای فراموش کردن تجارب گذشته نیست، بلکه به معنای پذیرش آنها به‌عنوان بخشی از ما و داشتن قدرت کافی برای عبور کردن از آنها است.

۴.با خود مهربان باشید.

شاید مهم‌تر از همه این موارد، کینتسوگی اهمیت دوست داشتن خود را به ما یادآور می‌شود. یک فنجان شکسته را نمی‌توان به تنهایی درست کرد. پیش از آنکه این فنجان دوباره کامل شود، نیازمند عشق، مراقبت و توجه است. ما هم همین‌طور هستیم. وقتی سختی را تجربه می‌کنیم، این مراقبت، عشق و توجه است که ما و اطرافیان را به هم وصل می‌کند.

کلینیک ذهن زیبا با هدف رفع مشکلات جنسی افراد و به دنبال آن بهبود کیفیت زندگی به عنوان یکی از فعال ترین مراکز سکس تراپی کشور با دارا بودن کارشناسان و پزشکان خبره و با تجربه همراه شما هموطنان عزیز است. جهت دریافت وقت مشاوره تلفنی و حضوری با شماره‌ی 09353167886 تماس حاصل فرمایید.

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *