مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

در روان درمانی همیشه بدنبال نشان­ه ها و سرنخ­ های عمیق، فشرده و طولانی هستند ولی در مشاوره خانواده از همان ابتدا تلاش برای ترمیم رابطه آسیب ­دیده زوجین بوده است. یک مشاور خانواده به جای گذشته عمدتا به اینجا و اکنون می­ پردازد، و به مسائل در حال تجربه رسیدگی می­ کند.
همچنین مشاور خانواده به افراد کمک می کند که فرایندهای تصمیم گیری هوشیارانه آنها تسهیل شود.

خانواده مهمترین ارتباطی است که انسان ها با یکدیگر دارند. جوامع حول محور خانواده تشکیل شده اند و بدون ارتباط ما با یکدیگر و غریزه زیست شناختی ما برای محافظت از خانواده هایمان ، ممکن است انسان ها در راهی که پیش می گیرند تکامل نیافته و یا پیشرفت نکنند.
با این حال ، همه خانواده ها بدون مشکل ، استرس یا درگیری نیستند. نکته اصلی در داشتن و نگه داشتن یک واحد خانوادگی موفق و رو به رشد این است که بتوانیم نیاز های فردی اعضای خانواده را فهمیده و شناسایی کنیم و آنها را با سلامت واحد خانواده هم سو نماییم . مشاوره خانوادگی نوعی درمان منحصر به فرد است که می تواند در رفع همه ی آن نیاز ها کمک کند.

مزایا مشاوره خانواده:

مشاوره می تواند به شما و خانواده تان کمک کند تا سیستم های داخلی خانواده را بهتر درک کنید و بهتر بتوانید نشانه های محرک و درگیری را در خانواده تان شناسایی کنید. مشاوره خانواده مکانی عالی برای داشتن یک خط ارتباطی باز است. خانواده درمانی به زوجین و خانواده ها یاد می دهد که چگونه با استفاده از تکنیک های اصلاح رفتار مانند درمان رفتاری شناختی، تعارضات خانوادگی را حل کنند و به بهبود زندگی خود کمک نمایند.

  • مشاوره خانواده باعث بهبود روابط و ارتباطات بین اعضای خانواده می گردد.
  •  وظیفه و نقش هر فرد در خانواده را مشخص می کند.
  •  باعث بهبود توانایی حل مشکلاتی که در خانواده وجود دارد، می‏ شود.
  •  هنگامیکه اعضای یک خانواده نظرات متفاوتی دارند، با ارائه راه‏ حل‏ های مناسب خانواده را از بن بست نجات می ‏دهد.
  •  باعث ایجاد همدلی عمیق ‎تر بین اعضای خانواده می ‏شود.
  •  مشاوره بر روی کودکان نیز تاثیر مثبت می‎ گذارد و باعث می‎ شود فرزندان شما از افسردگی، رفتارهای نامناسب و توهین آمیز، اعتیاد به مواد مخدر و … دور شوند.
  •  همچنین مشاوره خانواده شانس ابتلا نوجوانان به بیماری های روانی را کاهش می دهد.

مشاوره خانواده حضوری در ابهر

وقتی خانواده ای سالم و خوشبخت باشد دیگر سوالی باقی نخواهد ماند. همه چیز در دنیا درست به نظر می رسد. والدین بیشترین لذت خود را در یک رابطه خانوادگی پایدار و سالم تجربه می کنند. مشاوره خانواده حضوری در ابهر نیازمند مراجعه به دفتر یا مرکز مشاوره است. با توجه به مسائل رفت و آمد بهتر است مشاوره ای نزدیک به محل زندگی خود انتخاب فرمائید.

همیشه خانواده ها پایدار، سالم و خوشبخت نیستند. استرس های زندگی مدرن و نیاز به تعادل بهتر در زندگی، می تواند بحران خانوادگی یا چالش های بهداشت روانی برای یک یا چند نفر از اعضای خانواده ایجادنماید.
در چنین شرایطی هر خانواده ای ممکن است دچار بحران شود. برای دریافت مشاوره خانواده حضوری از مرکز مشاوره ذهن زیبا از طریق همین وب سایت و از طریق راههای ارتباطی درج شده در آن می توانید نوبت دریافت کنید.

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

با پزشکان ما آشنا شوید

سیده سعیده جباری

کارشناس ارشد

روانشناسی

درخواست وقت ملاقات

صغری احدی

کارشناس ارشد

روانشناسی بالینی

درخواست وقت ملاقات